Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 [email protected]
Sandıklar
Blog

Isıl İşlem Görmüş Sandıklar

Sandıklar özel eşyalarınızın hasarsız olarak taşınması için, içerisinde barınacak ürünlere özel olarak üretilmekte. Isıl işlemli taşıma sandığı uluslararası taşıma işlemleri için uygulanmaktadır.

Evinizdeki eşyaların kırılmaması ve özenle taşınması gereken ürünler için boyutlarına göre; özel olarak ısıl işleme tabi tutulmuş, koruyucu taşınma araçları üretilmekte. Bu kutular içinde özel olarak paketlenen eşyalarınız hasarsız olarak yeni evinize ulaşması sağlanmakta.

Risk taşıyan özel ürünleriniz, mermer ürünler, vazolar, avizeler, televizyonlar, kristal, cam, tablo, porselen takımları, piyano, müzik aletleri, dekoratif mobilya ve dekoratif eşyalarınız için kullanılır. İsterseniz seçtiğiniz ürünlere özel boyutlarda ısıl işlem görmüş sandıklar hazırlatabilirsiniz.

ISPM 15 Nedir? Tanımı?

FAO (Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü) alt kuruluşu olan IPPC (Uluslararası Bitki Koruma Konvansiyonu) tarafından 2002 yılında uluslararası ticarette kullanılacak masif ağaçtan üretilmiş ambalaj ve paletlerle ilgili yeni standartlar belirlenmiştir. ISPM 15 olarak adlandırılan standart tam adıyla SPM-15 International Standarts for Phytosanitary Measures 15 olarak açılıma sahiptir.

Ahşap ambalaj ürünlerinde uluslararası taşımacılık işlemlerinde uygulanması gereken bazı zorunlu işlemler mevcuttur. Isıl işlem ahşap sandık ve ambalaj malzemesinin minimum 56 °C’ye ulaştırılması ve 30 dakika boyunca 56 °C’de bekletilmesi işlemine denir. Isıl İşlem sandıkların amacı ahşap ambalaj malzemesinin içinde olan zararlı organizma ve böcek larvalarının öldürülmesi işlemidir. Ahşabın çekirdek ısısının 56 °C’de en az 30 dakika bekletilmesi o ahşabın zararlı mantar ve böceklerden temizlendiğini göstermektedir. ISPM 15 standartları ile üretilen ahşap taşıma sandıkları uluslararası taşıma hizmetlerinde firmamız tarafından kullanılmakta.

isil islem muhuru
ISPM 15 ISIL İŞLEM MÜHÜRÜ

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının izinli firmalar tarafından ISPM-15 Sertifikası gerekli damgalama işlemi uygulanması ve belgelenmesi işlemi yapan firmalar tarafından özel olarak üretilmekte.

Taşınma kolisi ve ambalaj malzemelerimiz ile uluslararası taşımacılık standartlarına uygun olarak üretilen ve yasal olarak zorunlu, ambalaj malzemeleri kullanılarak eşyalarınız paketlenir. Paketleme işlemlerinde özel olarak kullanılması gereken tüm araçlar ve gereçler taşınma öncesi ekspertiz aşamasında belirlenir ve taşıma günü ihtiyacınız olan ekipmanlar hazır olarak eşyalarınız ambalajlanır.

Sizlerde paketleme ve ambalajlama konusunda uluslararası standartlara uygun bir taşıma işlemi ile güvenle taşınmak istiyorsanız, bizlere +90 444 56 93 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu
    Prev Post

    2 Comments