Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Almaya'ya Ev Taşıma Fiyatları 2021
Bizden Haberler

Türkiye’den Almanya’ya Ev Eşyası Taşımak

Almaya’ya Ev Taşıma; günümüzde pek çok insan alternatif olarak yurtdışına çıkmayı ve oraya yerleşmeyi planlamaktadır. Bazı ülkelerde ki yaşam şartlarının çok daha iyi olması, kişilerin farklı planlar yaparak yurtdışı planı yapıyorlar. Ancak Almanya, Türkiye arasında ki yol mesafesinin fazla olması ise kişiler bu taşınma sürecinde zorlamaktadır.

Çünkü büyük bir evin eşyasını farklı bir ülkeye taşımak maddi açıdan zorlayıcı olabilmektedir. Hayat koşullarını değiştirmek ya da eğitim, iş sebebi ile yurtdışına giden kişilerin Türkiye’deki evlerini Almanya’ya taşımak için profesyonel bir nakliye firması ile anlaşılması gerekmektedir. Aksi takdirde oldukça uzak olan bu mesafe de eşyalarınız kaybolabilir, zarar görebilir. Dolayısıyla Türkiye’den Almanya’ya ev taşırken bazı süreçleri izlemek gerekir.

Almaya’ya Ev Taşıma

Bu süreçlerin en doğru şekilde izlenmesi ev eşyalarınızı taşırken herhangi bir kayba uğramamanıza neden olur.

Almanya’ya Ev Taşıma Süreci

Türkiye’de yaşamını sürdüren kişiler pek çok farklı nedenden dolayı Almanya’ya taşınmaya karar verebilmektedir. Türkiye’den Almanya’ya taşınmak ise taşınma olayına karar vermekten çok daha zordur. Türkiye’den Almanya Evden Eve Nakliyat süreci kişiler için hem maddi hem de manevi anlamda zorlayıcı olabilmektedir.

Almanya’ya ev taşıma sürecinde kişilerin dikkat etmesi gereken hususlarda bulunmaktadır. Türkiye ile Almanya arasının mesafe olarak çok olduğu düşünüldüğünde ev eşyalarının yolda zarar görme riski artmaktadır. Bu zararın önlenmesi için ise alınması gereken tedbirler ve izlenmesi gereken yollar vardır.

Kişiler bu yolları izleyerek eşyalarını güvenle ve herhangi bir problem ile karşılaşmadan taşıyabilirler. Aksi takdirde kişilerin Türkiye’den Almanya’ya taşınma süreci çok daha zorlu geçecektir. Peki, Türkiye’den Almanya’ya ev taşırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Gelin inceleyelim.

Taşınma Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’den Almanya’ya taşınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta manevi değeri yüksek olan eşyaların ayrılmasıdır. Özellikle hem maddi hem de manevi değeri yüksek eşyalarınıza zarar gelmesi durumunda çok üzüleceğiniz düşünüldüğünde bu eşyaları ayrı bir şekilde muhafaza etmek ve taşımak çok daha iyi olacaktır.

Almaya'ya Ev Taşıma
Almaya’ya Ev Taşıma

Bu tarz eşyalarınızın varlığı durumunda taşınma ekiplerini bilgilendirerek ayrı bir paketleme yapılması talebinde bulunabilirsiniz. Bunun dışında Türkiye’den Almanya’ya taşınırken tercih edeceğiniz firmanın kalitesi ve güvenirliliği de oldukça önemlidir. Söz konusu firma ile ilgili detaylı bir araştırma yapmalı ve firmanın güvenirliliğinden emin olmalısınız.

Eşyalarınızı yurt içinde herhangi bir şehre taşınıyormuş gibi paketlememeli çok daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü yol gideceğiniz şehre göre 14-15 gün kadar sürmektedir. Bu süre içerisinde eşyalarınıza herhangi bir zarar gelmemesi adına eşyalarınızı ekstra özen ile paketlemenizde fayda var.

Ev Eşyalarının Paketlenmesi

Türkiye’den Almanya’ya ev taşırken en önemli nokta ev eşyalarının düzgün bir şekilde paketlenmesidir. Kişiler evlerini taşımaya karar verdikten sonra taşıma tarihinden en az 3-4 hafta önce eşyalarını toparlamaya başlamalıdır. Tabi bu süre evde bulunan eşyaların büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Eğer çok fazla eşyanız varsa bu süreyi 5 haftaya çıkarabildiğiniz gibi az eşyanız olması durumunda 1 haftaya da indirebilirsiniz. Eğer evinizde bulunan eşyaları kendiniz paketlemek istemiyorsanız ve profesyonel bir şekilde paketlenmesini istiyorsanız bu hizmeti sunan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında ev eşyalarını paketlerken dikkat etmeniz gereken noktalarda bulunmaktadır.

Özellikle kırılma ihtimali çok yüksek olan eşyalarınızı balonlu naylon gibi taşıma araçlarını kullanarak paketlemeniz eşyalarınızın kırılma ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Taşınmaya karar verdiğiniz andan itibaren koli biriktirmeye başlamalısınız. Koliler taşınma sürecindeki en büyük yardımcınız olacaktır. Kolilere yerleştirdiğiniz eşyalarınız ile çok daha rahat bir şekilde eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Almaya’ya Ev Taşıma ve Gümrükleme

Türkiye’den Almanya’ya ev taşıma işlemlerinde kişilerin en fazla takıldığı sorulardan biri ise taşıma ve gümrükleme işlemleridir. Kişiler kendi arabalarına koyarak bir ev dolusu eşyayı yurt dışına çıkartırken bazı sorunlar ile karşılaşabilirler. Bu sorunların üstesinden gelmek için yapılması gereken en önemli şey bir taşıma firması ile iletişime geçmektir.

Yurtdışı evden eve nakliyat firmaları ile anlaşarak eşyalarınızı gümrükleme sorunu olmadan rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Eşyalarınızı karayolu parsiyel taşımacılık hizmetleri ile taşıyacaksınız taşıma işlemi yaklaşık 15-16 gün sürecektir. Ancak gün sayısının gümrükleme işlemlerine göre değişkenlik gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Taşıma ve gümrükleme süreci içinde eşyalarınızın teslim alınması için gümrükleme ve yol faktörlerini göz önüne almanız gerekmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Eşyası Taşımak
Türkiye’den Almanya’ya Ev Eşyası Taşıma Fiyatları 2022

Almanya’da Eşyaların Eve Kurulumu

Türkiye’den Almanya’ya taşınmak isteyen kişilerin önem verdiği konulardan bir tanesi de eşyaların Almanya’da nasıl kurulacağıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey eşyalarınızın nakliye işlemini gerçekleştirecek firma tarafından sökülmüş olmasıdır. Örneğin yatak odanızda bulunan gardırobun nakliye firması tarafından taşınabilir hale getirilmesi gerekmektedir.

Böylece firma çalışanları gardıroptan çıkan vidaların yerlerini ve kurulum şekillerini öğrenebilirler. Kurulum şeklinin öğrenilmesi kişilerin kurulumu çok daha kolay bir şekilde yapmasını sağlar. Bu nedenle yurtdışı nakliye firması arayışı içerisine girdiğinizde firmanın kurulum hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almanız gerekmektedir. Bazı firmalar yalnızca nakliye hizmeti vererek herhangi bir kurulum yapmamaktadır.

Bu durumda gittiğiniz şehirde eşyalarınızı kurması için ekstra birkaç kişi bulmanız gerekecektir. Bu da sizin için hem maddi hem de manevi yük olacaktır. Bu nedenle nakliye firması ile yaptığınız anlaşma içerisinde hangi hizmetlerin dahil olduğu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi edinmelisiniz.

Almaya’ya Ev Taşıma Fiyatları 2021

Almaya’ya Ev Taşımacılık çözümleri hakkında aklınıza takılan tüm süreçlerle ilgili bilgi almak için bizlere +90 444 56 93 numaralı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizden canlı destek, aşağıda yer alan WhatsApp hattımızdan veya sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu