Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Uluslararası Ev Eşyası Nakliyesi
Blog

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma

Uluslararası ev eşyası taşıma hizmeti; Türkiye’de ikamet eden bireylerin yurtdışında çeşitli sebeplerle yaşamak için taşınmaya karar verdiklerinde başvurdukları seçeneklerin başında gelir. Adından da anlaşılacağı üzere uluslararası ev eşyası taşıma hizmeti evinizdeki eşyaların adresinizden teslim alınarak belirttiğiniz lokasyona taşınması durumudur. Bu anlamda uluslararası ev eşyası taşıma hizmeti yurt içinde sunulan evden eve nakliye hizmetine oldukça benzer.

Uluslararası ev eşyası taşıma hizmetinin diğer taşıma yöntemlerinden ayrıldığı en önemli husus gümrük işlemidir. Evden eve nakliyat hizmetlerinde taşıma işlemi aynı ülke sınırları içerisinde gerçekleştirildiğinden gümrük işlemleri yapılmazken uluslararası ev eşyası taşıma faaliyetinde eşyaların ülke değiştirmesi gümrük işlemini gerekli ve zorunlu kılar.

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma
Uluslararası Ev Eşyası Taşıma

Hangi Ülkeye Taşınacaksınız?

Eşyalarınızı taşımak ve bir ülkeden başka bir ülkeye yerleşmek sizler için yorucu bir süreç olabilir. Ancak kaliteli ve işini doğru yapan bir nakliye firması ile iş birliği içinde olmanız tüm bu süreci çok basit bir şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu sürecin başarıyla atlatılmasından önceyse size düşen görev hangi ülkeye taşınacaksınız sorusuna cevap bulmak olmalıdır.

Hangi ülkeye taşınacaksınız sorusunun önemi hem tercih edilecek nakliye yöntemi hem de taşıma ile ilgili gerçekleştirilecek işlemlerden kaynaklanır. Örneğin denize kıyısı olmayan bir ülkeye ev eşyası taşımak istediğinizde başvuracağınız yöntemler karayolu, havayolu veya denizyolu + demiryolu gibi seçenekler olacaktır. Havalimanından hayli uzak bir coğrafyaya taşınıyorsanız bu sefer de havayolu seçeneğini kullanamazsınız. Bu bilgiler ışığında yöntemi seçmek ve gidilecek ülkede ev eşyalarının hangi belgelerle gümrükten geçeceğini tespit etmek için hangi ülkeye taşınacaksınız sorusunu yanıtlamanız doğru olur.

Evim Kaç Metreküp?

Taşınma işlemleri sırasında sizi en çok ilgilendiren konulardan bir tanesi eşyalarınızın kaplayacağı alandır. Zira bu alana göre nakliye firmaları size teklifte bulunur. Peki, bu teklifleri toplamak için ne yapmalısınız? Yapmanız gereken tek şey evim kaç metreküp sorusuna cevap bulmak olmalıdır. Evinizin kaç metreküp olduğunu tespit etmek için bir mezura ile paketlediğiniz eşyalarınızı en, boy ve yükseklik değerleri açısından ölçün. Ölçtüğünüz değerleri bir kâğıda not edin ve ardından her eşyanın en, boy ve yüksekliğini çarparak ortaya çıkan değeri notlarınıza kaydedin. Yaptığınız hesaplamaları ister bir hesap makinesi ile isterseniz de internet ortamında sırf bu işlem için var olan uygulamalarla yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus değerleri tek tek kaydetmenizdir. Zira toplu bir metreküp hesabı eşyaların yerleşimi noktasında doğru sonuçlar alamamaya neden olur.

Ne Zaman Taşınacağım?

Ne zaman taşınacağınız kişisel kararınız olsa da nakliye işlemlerinde sorun yaşamamak ve en uygun fiyata boş araç bulabilmek için bazı dönemleri tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bu noktada en önemli belirleyici gidilecek destinasyondur. Bazı destinasyonlarda yılın büyük bölümünde yoğunluk olsa da bazılarında da kış ve sonbahar aylarında yoğunluk azalır. Bu nedenle nakliye firmamız ile iletişim kurarak hangi dönemlerde en uygun fiyatla nakliye işlemi gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece bütçenizde harika bir tasarruf sağlarsınız.

Taşıma Öncesi Yapılması Gerekenler

Taşınma işlemi öncesinde nakliye firmamız ile iletişim kurmanız durumunda sizlere neler yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgiler sunulacaktır. Bu anlamda eşyaların taşınacağı ülkenin gümrük rejimine göre gerekiyorsa izinler alınmalıdır. Ayrıca eşyaların nakledilmeye müsait bir hale getirilmesi de ciddi derecede önemlidir. Aksi takdirde evinize gelen ekipler zaman kaybedebilir. Bu da sizin nakliye işleminde gecikmelerle karşılaşmanıza doğrudan etki eder.

Nakliye işleminden önce montajlanmış mobilya ve eşyalarınızı mutlaka parçalara ayırmalısınız. Daha kolay taşınması için gerçekleştireceğiniz bu işlem ayrıca mobilyaların zarar görmemesini de sağlar. Aksi durumda bir dolabı olduğu gibi taşımanız dolabın kullanılamaz hale gelmesine yol açacaktır.

Ev Eşyalarının Paketlenmesi

Paketleme işlemi taşınma sırasında dikkat edilecek konuların başında gelir. Çünkü doğru bir şekilde paketlenmemiş eşyalar zarar görebilir. Bu nedenle eşyalarınızın doğru malzemelerle ve doğru şekilde paketlendiğinden emin olmalısınız. Bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek ekiplerimizden destek alma yoluna gidebilirsiniz.

Eşya paketleme ve sökme konusunda uzmanlaşmış ekiplerimiz adresinize gelerek evde bulunan bütün eşyaları güzelce paketler. Karton, köpük ve balonlu naylonla paketlenen eşyalarınız nakliye aracına güvenle yerleştirilir. Üstelik bu aşamada ortaya çıkabilecek herhangi bir probleme karşı firmamız eşyalarınızı sigorta eder.

Taşıma ve Gümrükleme

Araca güvenle yerleştirilen ve nakliyeye hazır halde olan eşyalarınız gümrük işlemleri yapıldıktan sonra talep ettiğiniz adrese ulaştırılır. Taşıma işlemlerinin süresi konusunda tercih edeceğiniz yöntemin büyük rol oynayacağını belirtmek gerekir. Ayrıca taşıma sırasında eşyalarınızın zarar görmemesi adına kendinizi garanti etmek isterseniz firmamızca sizlere sunulan sigortalama işlemlerinden de uygun fiyatlara faydalanabilirsiniz.

Eşyaların Eve Kurulumu

Türkiye’deki eşyalarınızın uluslararası ev eşyası taşıma hizmeti kapsamında başka bir ülkeye taşınması sonrasında orada bir mobilyacı aramak istemiyorsanız firmamızdan yardım talep edebilirsiniz. Eşyaların aslına uygun bir şekilde monte edilmesi ve kullanıma hazır hale getirilmesini kapsayan bu hizmet sayesinde hem eşyalarınızın ömrünü uzatma şansına sahip olabilecek hem de kendi başınıza eşya kurmak zorunda kalmayacaksınız. Firmamızın hizmetlerinden faydalanmak ve en kaliteli şekilde nakliye yaptırmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma Fiyatları

Uluslararası ev eşya taşımacılığı fiyat teklifi için bizlere aşağıda yer alan teklif formu üzerinden veya +90 444 56 93 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu