Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Gümrük Süreci
Blog

Uluslararası Evden Eve Taşımada Gümrük Süreci Nasıl İşler?

Yurt dışında yaşamaya karar vermek ve bu kararı uygulamak ne denli zor olsa da Alfa OmegaWorld Movers ile eşyalarınızı gideceğiniz ülkeye ulaştırmak son derece kolaydır. Güvenilir taşımacılıkta akla gelen ilk isimlerden olan firmamız, size başından sonuna kadar en iyi hizmeti sunar. Hizmet kapsamında sunulan ayrıcalıklar şu şekildedir:
Ücretsiz ekspertiz
Özenli kolileme ve paketleme
Gümrük işlemlerinin tarafımızdan halledilmesi
Gideceğiniz ülkeye uygun taşımacılık türünün seçimi
Uluslararası evden eve nakliyatta her zaman adından söz ettirmeyi başaran firmamız, gümrük noktalarında sorun yaşanmaması için gerekli tüm belgelere ve yetkiye sahiptir.

İçindekiler

Gümrük Sürecinde Önemli Detaylar

Yurt dışına taşınmak için gerekenlerden bireysel yükümlülüklerinizi yerine getirdikten sonra eşyalarınız için de yapılması gereken bazı işlemler söz konusudur. Gümrükte istenilenler ve sunulması gereken belgeler, ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Örneğin; 2020 yılında hayatımıza giren Covid-19 salgını sonrasında her ülke, yeni kurallarla gümrük işlemlerinde değişikliğe gitmiştir. Bu işlemler; şoförler, firma ve eşya sahibi için farklı sorumluluklar şeklinde olabilir.Alfa Omega World Movers sizin üzerinize düşen yasal yükümlülükleri, sizden aldığı vekâletle yerine getirir. Bu sayede yurt dışına taşınma işlemi daha kolay hale gelir.

Gümrük Sürecinde Ödenmesi Gereken Vergiler

Ev eşyası gümrük işlemlerinde, Türkiye’den yurt dışına taşınanlar ve yurt dışından Türkiye’ye taşınanlar için farklı vergiler söz konusudur. Yurt dışında uzun yıllar yaşadıktan sonra emekliliğin tadını Türkiye’de çıkarmak isteyenler ya da eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönüş yapanlar için bazı eşyalarda vergi muafiyeti uygulanır. Bunlar:
Üç yaşını geçmeyen motorlu ve motorsuz araçlar
Kullanılmış ev eşyaları
Bir Türk ile evlenerek ülkeye yerleşen kişilerin çeyizleri
Yurt dışından mirasa hak kazanma sonucu gelen eşyalar
Türkiye’de eğitim görmeye gelen kişilerin bu süreçte kullanacağı ürünler
Yurt dışında yaşamasına rağmen Türkiye’de mülk edinen ya da kiralama yoluyla bir ev tutan kişilerin, bu evlerde kullanmak için getirdiği eşyalar

Gümrük Sürecinde Talep Edilen Belgeler

Yurt dışına taşınma sürecinde kullanılan karayolu, deniz yolu ve havayolu araçlarında bazı belgelerin bulunması gerekir. Bu belgeler, taşınan yükün ne olduğunun, firmanın gerekli yasal prosedürleri yerine getirip getirmediğinin ya da aracın uygunluğunun anlaşılmasını sağlar.  Alfa Omega World Movers, farklı ülkelerin yasal prosedürlerine hâkim olduğu için eşyalarınız güvenli bir şekilde varış noktasına ulaşır.Aktarma-araçlar arası transfer süreçlerinde, zaman kaybı yaşanmaması ve bekleme sürelerini azaltmak için gerekli belge düzenlemeleri yola çıkmadan önce yapılır.

Gümrük Sürecinde Hangi Eşyalarda Sorun Çıkabilir?

Uluslararası evden eve nakliyat sürecinde, bazı eşyaların taşınmasında yasaklar ve sınırlamalar söz konusu olabilir. Bu da ülkeye göre değişebilen bir durumdur. Genellikle tehlike oluşturabilecek yanıcı, patlayıcı ürünlerin taşınması yasaktır.Bunun yanı sıra antika, tarihi eser gibi ülke dışına çıkarılmasına müsaade edilmeyen ürünler konusunda da sıkıntı yaşanabilir. Daha detaylı bilgi için hemen firmamıza ulaşabilirsiniz.Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları için aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen bizi arayın; +90 444 56 93 hattımızdan taşınma öncesi sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan WhatsApp ve Teklif formu üzerinden bizlere talep oluşturabilirsiniz.Whatsapp Destek Hattı

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu