Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Yurt Dışına Taşın
Blog

Yurt Dışına Taşınırken Yapmam Gerekenler Nelerdir?

Yurt dışına taşınmak; Yeni bir ülkede yeni bir yaşama başlamak, oldukça ciddi bir karardır. Bu kararı verdikten sonra hem yasal hem de bireysel olarak halletmeniz gerekenler vardır. Arkadaş çevreniz, aileniz ya da sürekli iletişim halinde olduğunuz kişilere kararınızı aktararak veda turlarına erkenden başlayabilirsiniz. Tabii işin bir de resmi kısmı var. Hesaplarınızın bulunduğu bankalara; SSK, Maliye Bakanlığı gibi devlet kurumlarına gerekli bildirimleri yapmadığınız takdirde resmi yazışmalarda sorun yaşayabilirsiniz.Yurt dışına taşınmadan önce yapılması gerekenler, bunlarla da sınırlı değildir. Gideceğiniz ülkede ev tutmak için gerekli görüşmeleri de gitmeden yapmakta fayda vardır. Evinizi ayarladıktan sonra eşya satın almak istediğinizde, karşınıza yüksek tutarlar çıkar. Bu nedenle Türkiye’de bulunan eşyalarınızı yeni adresinize götürerek maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Yurt Dışına Taşınırken Eşyalarımı Nasıl Toplamalıyım?

Yurt dışına taşınmak üzere olanlar, eşyalarını son ana bırakmadan toplamaya başlamalıdır. Her ne kadar Alfa Omega World Movers size profesyonel kolileme ve paketleme hizmeti verse de kendiniz de bir sınıflandırma yaparak daha planlı hareket edebilirsiniz. Çok fazla ihtiyaç duymadığınız ya da çok az bir bedel ödeyerek yurt dışında da sahip olabileceğiniz eşyaları, yanınızda götürmeyebilirsiniz. Aynı zamanda artık iyice kullanılamaz hale gelen elektronik eşyaları da bir kenara ayırarak, sadece gerçekten işinize yarayacak parçaları yanınıza alabilirsiniz. Kolilemeyi siz yapacaksanız, hangi kutuda ne olduğunu belirten etiketler kullanabilir ya da kolilerin üzerine not düşebilirsiniz. Tüm bunlar sorunsuz bir şekilde yurt dışına taşınmak isteyenlerin muhakkak dikkat etmesi gereken detaylardır.Yurt Dışına Taşınırken Yapmam Gerekenler

Yurt Dışına Taşınırken Bildirim Yapmam Gereken Kurumlar Nelerdir?

Bankalar, insanlarla iletişim kurmak ve internet bankacılığı gibi önemli platformların gizli bilgilerini iletmek için cep telefonu numaralarını kullanırlar. Yurt dışına çıkmadan önce bankanıza iletişim numaralarınızda meydana gelen değişikliği bildirmezseniz, hesaplarınıza ulaşmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle yola çıkmadan önce gerekli güncellemeleri yapmalısınız. İş nedeniyle bağlantıda olduğunuz kişileri de durumdan haberdar etmek, resmi ilişkilerinizi korumak için önemlidir.

Yurt Dışına Eşyalarımın Taşınması İçin Almam Gereken Belgeler Var mı?

Bireysel olarak yurt dışına taşınmanız için gerekli işlemleri yaptıktan sonra eşyalarınıza sıra gelir. Alfa Omega, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen yetki belgesine sahip bir kuruluştur. ISO 9001 belgesine de sahip olan kuruluş, yeni adresinize sorunsuz bir şekilde ulaşmanız için ideal yapıdadır. Alfa Omega sayesinde eşyalarınız taşınırken sizin herhangi bir belge düzenlemeniz ya da ödeme yapmanız gerekmez. Tüm işlemleri sizin adınıza sizden aldığı vekâletle halleden firma, yabancı dil bilen personelleri sayesinde gümrük işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlar.

Yurt Dışına Taşınma Süreci İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmam Gerekir?

Yurt dışına taşınmak için gerekenler arasında belki de en önemli ayrıntı, işin bütçe kısmıdır. Oradaki işinizden maaşınızı almaya başlayana kadar sizi idare edecek bir bütçeniz olmaması halinde hayatınızı idame ettirmekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle gideceğiniz ülkeye göre yeterli bütçeye sahip olmalısınız. Alfa Omega, uygun uluslararası evden eve nakliyat fiyatları sayesinde bütçenizi sarsmadan en sevdiğiniz eşyalarınızı yanınızda götürmenizi sağlar. Firmanın uygun fiyat avantajlarından yararlanarak siz de yeni yaşamınıza Alfa Omega güvencesiyle başlayabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu