Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
ZATİ EŞYA GüMRüK EVRAKLARI
Gümrük Müşavirliği

Gümrük Evrakları

Uluslararası evden eve taşıma işlemlerinde Türkiye ve Avrupa ülkelerine giriş ve çıkış aşamalarında gümrük işlemleri yapılması gerekmektedir. Yurt dışına ev eşya taşımacılığında Türkiye’den çıkış işlemleri dışında yarılacak ülke içinde gürmük yönetmelikleri gereği işlemlar yapılmakta. Uluslararası ev taşıma kişisel kullanılmış eşyalar vergiye tabi değildir. Gümrük evrakları hazırlanmış tüm taşıma yükleri eksiksiz bir şekilde gürmük kapılarında kontrolden geçmektedir. Şirketimize verilen vekaletname ve gümrük evrakları ile eşyalarınız ilgili ülke gümrüklerinde sizin adınıza gerçekleştirilmekte. Gümrük işlemlerinden sonra teslimat için eşyalarınız sizlere planladığı tarihte güvenle ulaştırılmakta.

Zati Eşya Gümrük Evrakları Listesi 2022

Zati eşya gümrük işlemleri için Türkiye’den geliş ve gidişlerde sınır kapılarında gümrük kuralları gereği istenilen evraklar taşıma öncesi eksiksiz olarak hazırlanır. Taşıma aşamasından önce vekaletname süreci ile ALFA OMEGA WORLD MOVERS şirketi sizlere tüm süreçte uzman personelleri ile yardımcı olmakta.

Gümrük Evrakları
Gümrük İşlemleri

Türkiye Çıkış Gümrük Evrakları

 • Vekaletname (Ektedir, Noter yada Konsolosluk tastikli olmalıdır.)
 • Pasaport ve Tc Kimlik Kopyası
 • Adli Sicil Kaydı (E-devlet sitesinden çıkarabilirsiniz.)
 • Islak İmzalı Eşya Listesi (Ektedir, imza atmanız yeterlidir.)
 • Gümrüğe Hitaben Şahsi Dilekçe (Ektedir, doldurmanızı rica ederim.)
 • Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu (E-devlet sitesinden çıkarabilirsiniz, akabinde yeminli tercümandan kaşe ve imzalı olarak İngilizce’ye tercüme ettirmenizi rica ederim.)
 • Uçak Bileti Rezervasyon Kopyası (eğer var ise)

Almanya Giriş Gümrük Evrakları

 • Anmeldung (Almanya Belediye Kaydı)
 • Anmeldung’a kayıtlı aile bireyleri var ise pasaport kopyaları
 • Zollvollmacht (Ektedir imzalamanız yeterlidir, Alman gümrüğüne verilen vekalet evrağıdır.)

Gümrük işlemleri içerisinde ihtiyacınız olacak evrakları aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz. Almanya’ya giriş gümrük evrakları ve Türkiye’den çıkış gümrüğü evrakları listesi, vekaletmane ve dilekçe örnekleri ek dosya olarak hazırladık. Güncel evrakları ve süreçle ilgili tüm sorularınız bizlere aşağıdaki form ve iletişim numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.

Zati Gümrük Evrakları İndir!

 

Gümrük İşlemleri için Bilgi Alın

Gümrük evrakaları aşamasın da ve sorularınız için bizlere İletişim formu ve +(90) 444 56 93 destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

  Online Taşıma Teklifi!

  Uluslararası Nakliyat Teklif Formu