Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Birim ve Kurum Arşivleri Depolama
Eşya Depolama

Birim ve Kurum Arşivleri Depolama

Birim ve Kurum Arşivleri Depolama hizmetleri ile kurum ve kuruşların arşiv evraklarının saklanması ve yasal süre boyunca korunması hizmeti sunmaktayız. ALFA OMEGA WORLD MOVERS olarak Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde taşımacılık hizmetlerimiz dışında depolama çözümlerimizle de faaliyet göstermekteyiz.Kurum ve Kuruluşların Arşiv depolama ihtiyaçlarında İstanbul’da merkezi konumdaki kapalı, özel arşiv depo sistemi ile evrak barındırma çözümleri sunuyoruz. Kurumların yasal olarak saklamarı gereken evrakların depolanması ve sonrasında arşiv imha işlemlerine kadar tüm süreçler ALFA OMEGA tarafından yürütülmekte.

Birim ve Kurum Arşivleri Depolama Hizmetleri

Kurum Arşivleri Depolama
Kurum Arşivleri Depolama
Arşivler klasör yapıları, arşiv kolileri ve arşiv evrak balyaları ile arşiv raf sistemlerimizde, nem, rutubet, haşere karşı korumalı 7 gün 24 saat güvenlikli özel depolarımızda saklanır. Kurumlara özel metre kare alan taleplerine uygun olarak depomuzdaki arşiv bölümleri dilediğiniz sürece resmi arşiv depolama hizmeti kurumsal çözüm ortağı olarak sağlanmakta.

Resmi belgeler kaç yıl saklanır?

Defter ve belgelerin saklanma süresi 5 yıl olmakla birlikte, bazı durumlarda kayıt ve belgeleri beş yıldan daha uzun sürelerle muhafaza etme gereği bulunmaktadır.

Arşivlerde ne tür belgeler saklanır?

Arşivlik malzeme, birim arşivine, uygunluk kontrolü yapılmış olan kayıt defterleri veya föyleri ile yapılır. Madde 14- Resmî Gazete, kitap, broşür ve benzerleri, ilgili birimlerinde muhafaza edilir. Madde 15- Arşiv ve arşivlik malzeme birim arşivlerinde işlem gördüğü tarihlerdeki aslî düzenleri bozulmadan saklanır.

Ticari defterleri saklama süresi ne zaman başlar?

TTK'ya göre 10 yıl olan saklama süresi VUK'da (ve Sosyal Sigorta Đşlemleri Yönetmeliğinde) beş yıla indirilmiştir. Yine TTK'ya göre, defterler son kayıt tarihinden, belgeler ise tarihlerinden itibaren 10 yıl süreyle saklanmalıdır.

Birim ve Kurum Arşivleri Fiyat Teklifi

Depo ihtiyaçlarınız ve sorularınız için bizlere İletişim formu ve +(90) 444 56 93 destek hattımızdan ulaşabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu
    Bir cevap yazın