Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Nakliye Günü En Çok Yapılan 10 Hata
Blog

Nakliye Günü En Çok Yapılan 10 Hata

Nakliye gününde bu hatalardan kaçındığınızdan emin olun! Gün nihayet geldi-çantalarınız toplandı, eviniz satıldı ve dinamik Günlük Evrak kamyonu araba yoluna giriyor. Hazırlandı ve bu gün için planladığımız yalnız bir iki şeyi unutmuşsun iyi bir şans var. Ne kadar iyi organize olursanız olun, o kadar çok detay var ki, birkaçını gözden kaçırmak problem değil. Bu ilk on dinamik gün hatası, gördüğümüz en yaygın hatalardan bazıları. Şimdi daha önceden plan yapın, böylelikle veda etme zamanı geldiği zaman onlardan kaçınabilirsiniz.

NAKLİYE GÜNÜ

Uluslararası taşınma bir lokasyon değişikliği oldukça stresli bir süreç. Özellikle farklı bir ülkeye gidileceği zaman kurallar ve kanunlar değişikliği ile taşınma türüde belli bir standart kalitede profesyonel ekipler tarafından yapılmadı. ALFA OMEGA WORLD MOVERS yurt dışı taşınmalarınızda sizlere Avrupa standartlarında uluslararası hizmet sunmakta. Böylece sizlere değerli eşyalarınızı alarak nakliyenin keyfini çıkarmak kalır.

10. Hepsini Kendin Yap: Çok fazla iş yükü ile hareketlilik bir noktaya kadar. Paketlemenin, hazırlamanın ve temizlemenin çoğunu kendiniz yapabilseniz de, taşınmak yalnızca bir kişi için büyük bir iştir. Arkadaşlarınızın, aile üyelerinizin, komşularınızın ve profesyonel nakliyecilerin yardımını alın—taşınma günü geldiği zaman ve etrafta birden fazla yardım eli olduğunda mutlu olacaksınız. 

9. Son Dakika Görevlerini Bırakmak: Birçok dinamik günlük görev yalnızca birkaç dakika sürer (garajı süpürmek, bütün pencere asmalarını yıkmak, ambalajın sonunu bitirmek), yalnız bir araya getirildiğinde gerçekten toplanabilirler. Hareket günü gelmeden önce mümkün olduğunca hazırlık çalışmanızı yapmaya çalışın-bu yolla hareket eden kamyon geldiği zaman gerçekten odaklanabilirsiniz. 

8. Bölgeyi Hazırlamamak: Yürüyüş yolları açık ve gezilebilir olması gereklidir. Dar kapıların kapıları sökülmelidir. Isı açık (soğuk günler için) ya da soğuk hava açık (sıcak günler için) olması gereklidir. Nakliyeciler gelmeden önce her şeyin hazır olmasını sağlayarak, hareketin alacağı süreyi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. 

7. Evcil Hayvanları ve Çocukları Güvenceye Almamak: Küçükler—hem insan hem de hayvan-taşınma gününde tehlike oluşturabilir. Çünkü o kadar çok insan gelip gidiyor ve havada o kadar çok etkinlik olduğu için bağımlılarınızın kavgada kaybolması çok basit. Önceden plan yapın, böylelikle fazladan bir göze ihtiyaç duyanlara dikkat edebilecek biri var. 

6. Varışa Hazırlanmamak: Hareket eden minibüsünüz yeni eve sadece anahtarınız olmadığını, birkaç günlüğüne taşınmanız planlanmadığını ya da ön tarafta park yeri olmadığını bulmak için gelirse, büyük teslimat gecikmeleri olabilir. Yeni daireye ya da eve erişiminiz olmasından ve herhangi bir aksama olmadan girebildiğinizden emin olun. 

5. Yemek Yemeyi Unutmak: Hareketli bir minibüsün yüklenmesi biraz zaman alabilir ve yola çıkmadan birkaç saat önce olabilir, bu yüzden atıştırmalık ve su almayı unutmayın. 

4. Çok Fazla Şey Yapmak: Özellikle ağır emeğin çoğunu kendiniz yapıyorsanız, dinamik günde aşırı çalışmak basittir. Düzenli molalar verdiğinizden ve ihtiyacınız olduğunda yardım istediğinizden emin olun. Boşaltmaya ve açmaya yardım etmek için çok yorgun olan yeni evinize gelmek kimseye yardımcı olmayacaktır. 

3. Evden Ayrılma: Taşınma günündeki en büyük işiniz paketleme ve yükleme sürecini denetlemektir. Evet, nakliyeciler ağır kaldırma yapmak için oradalar, yalnız her şeyin kamyona takıldığından ve makul biçimde etiketlendiğinden emin olmak size kalmış. Bütün gün elinizin altında olmayı ve gerektiğinde bilgi vermeyi bekleyin. 

2. Evrak İşlerini Gözden Kaçırmak: Hareketli kamyon paketlendikten sonra, yolda olabilmeniz için her şeyi imzalamaya arzulu olabilirsiniz. Ancak imzalamanız için size verilen Konşimento sizin sözleşmeniz ve her şeyin sizin arzularınız doğrultusunda yapıldığının kanıtıdır. Dikkatlice okuyun ve kabul etmediğiniz hiçbir şeyi imzalamayın. (Herhangi bir alanı da boş bırakmayın.) 

1. Paketlenmemek: Uluslararası nakliye gününde yapabileceğiniz bir numaralı hata, her şeyi paketlememek ve nakliyeciler için gitmeye hazır olmamaktır. Programımız sizinkine bağlıdır, bu nedenden dolayı bu gecikmeler teslimat tarihinizi büyük oranda etkileyebilir. Hareketinizi birkaç gün, hatta birkaç hafta geriye itmek zorunda kalmamak için buna göre planlayın (ya da sizin için toplanacak dinamik ekibimizi işe alın). 

Yapılan hatalar genellikle stres kaynaklı ve nakliye sürecinin uzmanlar tarafından planlanmamış olmasından kaynaklanmakta. İşi sadece nakliye olan ekibimiz sizlere güvenli, sözleşmeli, sigortalı kurumsal bir taşınma hizmeti sunmaktan memnuniyet duyar. Ekibimiz sizlere doğru bir taşınma süreci için resmi teklif aşamasında sizlere nakliye planı hazırlar ve süreç plan dahilinde yeni adresinize eşyaların güvenle teslimatına kadar devam eder. Profesyonel hizmetlerimiz ve detaylı teklif için bizlere aşağıdaki iletişim yollarından hemen ulaşabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu