Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 [email protected]
Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat
Blog

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat

Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat dendiğinde insanların aklında çok detayı bir hizmet oluşmasa da Türkiye gerek mobilya sektöründe gerekse de ulaşım konusunda oldukça ilerde bir ülke olduğundan mobilya nakliyat konusundan oldukça gelişmiştir. İster direkt ister transit olarak mobilya nakliyatının gerçekleştirildiği ülkemiz ile ilgili öncelikle mobilya sektörü ve bu sektörün önemi ile ilgili bir takım bilgiler vermek gerekir.

Mobilya sektörü özellikle Kayseri ve Bursa gibi kentlerimizde oldukça gelişmiştir. Bu kentlerimizden mobilya satın alarak Almanya’ya götürmek isteyen pek çok Türk Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat hizmetlerinden faydalanmak ister.

Ancak bu hizmeti rastgele bir firmadan almak kişiler açısından büyük sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bu anlamda iyice araştırma yaparak Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat hizmetinden faydalanmak oldukça mühimdir.

Almanya’ya Mobilya Nakliyat Süreci

Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat yaptırmak isteyen vatandaşlar tıpkı yurtiçinde nakliye hizmeti alıyormuş gibi bir prosedürler karşılaşmaz. Eşyaların ülke değiştirmesi ve her ülkenin kendine has kurallarının olması nakliye hizmeti sırası ve sonrasında bazı spesifik işlemlerin yapılmasını zorunlu kılar.

Mobilya Nakliyat

Bunlardan en önemlisi gerekli izinlerin alınması ve gümrükleme işlemlerinin yapılmasıdır. Söz konusu işlemlerin eksik veya hiç yapılmaması eşyaların gümrüğe takılmasına ve nakliyenin sorunlu olmasına neden olur.

Nakliye sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak açısından süreç ile ilgili bütün detayları bilmeniz hem sizin hem de eşyalarınızın geleceği açısından sağlıklı olacaktır. Gümrükleme için ister nakliye firmamızdan ister dışarından hizmet alarak işlemlerinizi kısa sürede başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Taşıma Öncesi Yapılması Gerekenler

Her nakliye öncesinde eşya sahiplerinin yerine getirmeleri gereken bir takım işlemler olur. Özellikle uluslararası sahada yapılacak nakliye işlemleri için önceden yapılacak pek çok işlem vardır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi izin ve belgelendirme işlemlerinin yapılmasıdır.

Taşınacak mobilyaların ticari özellik taşımadığı ve kullanım için Türkiye’den Almanya’ya götürüldüğü iki tarafın gümrüğüne yazılı bir şekilde ibraz edilmelidir. Yazılı ibraz sonrasında alınan izin ile taşıma için gerekli hazırlıklar başlar.

Belgelendirme sonrasında kişilerin yapmaları gereken fiziki hazırlık sürecidir. Fiziki hazırlık aşamasında nakliye firmasından hizmet alınabilmektedir. Hizmet alınmaması durumunda bireyler kendi eşyalarını tek tek paketlemek durumunda kalır. Hizmet alınması durumunda ise paketleme ve taşıma konusunda oldukça deneyimli olan firmamız eşyalarınızı güven içerisinde paketler ve taşımaya hazır hale getirir.

Demonte şekilde taşınacak olan mobilyalar için özel aletler kullanılarak aslına uygun bir şekilde parçalara ayırma işlemi yapılır. İşlem tamamlandıktan sonra ise paketleme işlemi ile eşyalar araçlara yüklenir.

Mobilyaların Paketlenmesi

Mobilya paketlenmesi sırasında deneyimli kadromuz ile eşyalarınızın zarar görmesini engelleriz. Bu işlem sırasında balonlu naylon ve daha pek çok koruyucu özelliği olan paketleme malzemesi kullanıyoruz. Siz de binlerce kilometre mesafe gidecek olan eşyalarınızın zarar görmesini istemiyorsanız mobilya paketlemesi hizmetimizden faydalanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu hizmetimiz sayesinde eşyalarınızın güvenliğini sağlamış olursunuz.

Mobilyaların Gümrüklenmesi

Mobilyaların gümrüklenmesi işlemleri mobilyanın kullanım amacına göre farklılaşabilir. Bu anlamda ticari olarak alınıp satılacak mobilyaların statüsü ile ev eşyası olarak alınan ve satılma amacı gütmeyen mobilyaların gümrük statüsü farklıdır.

Ev eşyası olarak kullanılacak mobilyaların nakliyatını konu alan Türkiye’den Almanya’ya mobilya nakliyat hizmetinde gümrük vergisi vs. gibi masraflara katlanma durumunda olmazsınız.

Sadece izin ve belgelendirme işlemlerini yapacağınız bu aşamada ticari bir amaç gütmediğinizde ihracat yapmış da sayılmazsınız.

turkiyede almanyaya mobilya nakliyat

Mobilyaların Taşınması

Taşıma işlemi firmamızın temel hizmet alanı olarak bilinir. Hem ulusal hem de uluslararası alanda her türlü nakliye faaliyetini titizlikle yürüten firmamız nakliye hizmetlerinin yanı sıra sunduğu gümrükleme ve paketleme gibi faaliyetler sayesinde kaliteli bir hizmet almanızı sağlar.

Kaliteli araçlar ve taşıma konusunda oldukça deneyimli çalışanları ile eşyalarınızın gideceği mesafe fark etmeksizin mükemmel bir hizmet sunan firmamıza hemen ulaşarak hayallerinizdeki nakliye hizmetini almaya başlayabilirsiniz. Üstelik sektörel anlamda oldukça rekabetçi fiyat politikası ile hareket eden firmamız oldukça uygun fiyatlara mobilyalarınızı taşımayı taahhüt eder.

Siz de nakliyesini gerçekleştirmek istediğiniz mobilyalarınızı bizlere bildirerek fiyat alabilir ve nakliye konforunu yaşamaya başlayabilirsiniz.

Almanya’da Mobilyaların Eve Kurulumu

Mobilyaların evinizde kurulum işlemlerinin gerçekleştirilmesi nakliye hizmeti kadar önemli ve faydalı faaliyetlerden bir tanesidir. Mobilyalar uzmanlarca sökülüp takılmadığında ilk günkü formundan uzaklaşır ve yeni olsa dahi eski bir görüntü kazanır. Bu anlamda uzman mobilyacıların eşyalarınızı monte etmesi görsel açıdan olduğu kadar mobilyaların ömrünün uzaması açısından da değerlidir.

Yıllardır mobilya nakliyatı ve diğer ev eşyalarının nakliyesi ile uğraşan firmamız yıllarını bu sektöre adamış uzmanları ile adresinize gelerek aynı gün içerisinde montaj işlemlerini yapar. Montaj işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına eşyaları söken ustaların montaj yapması sağlanır.

Kurulum şeması vs. gibi ekstra yardımcılara ihtiyaç olmadan yürütülen mobilyaların eve kurulumu hizmeti sizlerin en büyük yardımcısı olacaktır. Bu hizmet sayesinde mobilya ustası arama derdinden kurtulduğunuz gibi iş bilmeyen ustaların eşyalarınıza zarar vermesi olasılığını da ortadan kaldırırsınız.

Mobilyaların eve kurulumu hizmeti firmamızın nakliye hizmeti ile alındığında sigorta kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle gerek nakliye gerekse de montaj sırasında ortaya çıkan problemler firmamızca ortadan kaldırılır.

Siz de hemen nakliye, paketleme ve montaj hizmetlerini içeren hizmetlerimiz ile ilgili bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Süreçle ilgili tüm sorularınız için bizlere +90 444 56 93 numaralı destek hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışı Mobilya Taşımacılığı

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu