Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Almanya Parsiyel Taşımacılık
Blog

Almanya Parsiyel Nakliye Fiyatları

Günümüzde uluslararası alanda yapılan ticaret ve yurtiçi ticaretinde gelişmesine farklı nakliye türlerinin meydana gelmesine neden olmaktadır. Almanya parsiyel nakliyat de bu nakliye çeşitlerinden bir tanesidir. Almanya parsiyel nakliye ücretleri dediğimiz de net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Çünkü Almanya parsiyel eşya taşıma fiyatları mesafeye, taşınacak eşyanın büyüklüğüne ve sayısına, ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle Almanya parsiyel nakliye fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin yurtdışı parsiyel taşımacılık şirketleri ile iletişime geçerek bir fiyat bilgisi alması gerekmektedir.

Parsiyel Taşımacılık Nedir?

Nakliye sektöründe taşımacılık hizmetleri komple taşımacılık, proje taşımacılık, parsiyel taşımacılık ve ağır nakliyat gibi sınıflandırılmaktadır. Parsiyel taşımacılığı açıklarken parsiyel kelimesinin ne anlama geldiğine bakmakta fayda vardır. Parsiyel kelimesi parça ve bir kısım anlamına gelmektedir.

Aynı güzergahtaki birbirinden farklı müşterilerin ürünlerini kamyonet, tır gibi araçlar ile taşımaya parça taşımacılık ya da parsiyel nakliye ismi verilmektedir. Parsiyel taşımacılık hizmetinin en temel amacı aynı güzergahta taşınması gereken ürünlerin komple bir araca yüklenmesi ve taşıma maliyetinin en düşük seviyeye getirilmesidir. Oldukça uygun fiyatlar ile taşıma gerçekleştirildiği için parsiyel taşımacılık türü en sık tercih edilen taşımacılık türüdür.

Peki, komple ve parsiyel taşımacılık arasındaki fark nedir?

Komple ve Parsiyel Taşımacılık Arasındaki Fark

Komple taşımacılık, herhangi bir firmaya ait yükün tek başına kamyon, tır gibi araçlara yüklenerek teslim adresine götürülmesi hizmeti için kullanılan bir taşımacılık hizmetidir. Parsiyel taşımacılık ile komple taşımacılık arasındaki en temel fark komple taşımacılıkta tek bir kişinin ya da firmanın ürünlerinin taşınması, parsiyel taşımacılıkta ise pek çok farklı ürünün taşınarak teslim edilmesidir.

Almanya Parsiyel Nakliye Fiyatları
Almanya Parsiyel Nakliye Fiyatları

Bu iki taşımacılık türü arasındaki farkı fiyatta da gözlemleyebilmek mümkündür. Parça taşımacılık olarak da adlandırılan parsiyel taşımacılık, kişilere çok daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Parsiyel ve komple taşımacılık arasındaki bir diğer fark ise kullanılan yolun sıklığıdır. Parsiyel taşımacılık daha çok deniz ve kara taşımacılığında kullanılırken komple taşımacılık ise deniz yolu ya da hava yolundan ziyade kara yolunda sık sık tercih edilmektedir.

Parsiyel Kullanım Hangi Şartlarda Daha Avantajlı Hale Gelir?

Parsiyel taşımacılık, herhangi bir yükün ya da yüklerin kamyon, tır, kamyonet gibi araçları komple dolduramaması durumunda kullanılarak çok daha avantajlı hale gelebilmektedir. Bu noktada aynı güzergahtaki ürünlerin farklı kişilere teslim edilmesi kişilere daha uygun fiyatlar sunulmasını sağlamaktadır.

Parsiyel taşımacılığın avantajlı hale geldiği bir diğer nokta ise taşınacak olan paketin küçük ya da orta ölçekli olmasıdır. Bu noktada da parsiyel taşımacılık kişilere büyük avantajlar sağlar. Kısacası küçük ve az sayıda eşyaların olması durumunda parsiyel taşımacılık çok daha avantajlı hale gelmektedir. Ancak büyük ve fazla sayıda eşyalar komple taşımacılığı daha avantajlı konuma getirmektedir.

Parsiyel Ücretleri Neden Daha Avantajlı?

Parsiyel taşımacılık ücretleri, diğer taşımacılık hizmetlerine kıyasla çok daha avantajlıdır. Komple taşımacılıkta araç kiralamak çok yüksek maliyetlere neden olmaktayken parsiyel taşımacılık ile adet, tonaj, ölçü gibi değerler göz önüne alınarak oldukça düşük rakamlarda bir maliyet oluşturulur.

1 yükü x şehrine taşımak komple taşımacılık ile 1500 TL’ye mal olabiliyorken bu yükün ölçüsünün 3 m3 olduğunu varsaydığımızda parsiyel taşımacılık ile aynı yük 300 TL’ye taşınabilmektedir. Bu doğrultuda parsiyel taşımacılığın çok daha uygun fiyatlar ile sunulduğunu söylemek mümkündür.

Parsiyel Yük Ne Zaman Tercih Edilmelidir?

Parsiyel yük, kişilerin ya da firmaların bir kamyonu ya da tırı dolduracak kadar yükünün olmadığı durumlarda tercih edilmelidir. Yükün az olduğu ve küçük boyutlarda olduğu durumlarda komple taşımacılığın tercih edilmesi kişilerin çok daha yüksek maliyetler ile yük taşımalarına neden olmaktadır. Bu doğrultuda yükünüzün boyutu ve sayısına göre parsiyel taşımacılığı tercih ederek avantajlı fiyatlar ödemek mümkündür.

Parsiyel Taşımacılık En Yaygın Hangi Taşıma Türünde Kullanılır?

Parsiyel taşımacılık genellikle kara ve denizyolu taşıma türlerinde sık sık kullanılmaktadır. Karayolu, kara araçlarının kullanılarak yük dağıtımının yapıldığı bir taşıma türünü ifade etmektedir. Denizyolu ise konteyner ve açık yük seçenekleri sunan bir taşıma türüdür. Yurtiçi taşıma yöntemlerinde çok fazla kullanılmayan denizyolu, genellikle uluslararası nakliyeler için kullanılmaktadır.

Parsiyel veya Komple Yükte Lokal Masraflar Farklı Mıdır?

Lokal masraflar yükleme ücreti, tahliye ücret, terminal ücreti, konşimento (CMR, B/L, Airwaybill) geçici kabul ücreti, ordino ücreti gibi ücretleri kapsayan kapsamaktadır. Parsiyel veya komple taşımacılıkta ise lokal masraflar fark etmektedir. Taşınan yükün büyüklüğüne, sayısına göre lokal masrafların değişkenliğe uğradığını gözlemleyebilmek mümkündür. Gemi, uçak ya da kamyon gibi araçların nerelere varış yapacağı da oldukça önemli bir konudur.

Özellikle denizyolu taşımacılığında yükün hangi limana varış yapacağı oldukça önemlidir. Çünkü her limanda lokal masraflar değişir. Örneğin İstanbul Ambarlı Limanı’nda birbirinden farklı 3 işletme bulunmaktadır. Dolayısıyla birbirinden farklı 3 tarifeye de rastlayabilmek mümkündür.

Almanya Parça Eşya Nakliye Fiyatları 2021

Almanya evden eve nakliyat hizmetlerimiz içerisinde parça eşya nakliyat ve parsiyel taşımacılık çözümlerimiz ile sizlere sigorta, sözleşmeli olarak hizmet sunuyoruz. Almanya Parsiyel nakliye fiyatları için aşağıdaki teklif formu üzerinden bizlerden fiyat talep edebilirsiniz. Dilerseniz Whatsapp ve +90 444 56 93 numaralı telefonlarımızdan tüm sorularınız için ulaşabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu