Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Yurtdışı Ev Nakliyesi
Blog

Yurtdışı Ev Taşıma

Yurtdışı ev taşıma ile Türkiye’den ayrılmaya karar vermiş kişilerin ev eşyaları özen ve güvenle taşınır. Çeşitli nedenlerle Türkiye’den ayrılmak durumundaysanız ve ev eşyalarınızı hangi şekilde yurtdışına taşıyacağınızı bilmiyorsanız hiç endişe etmenize gerek yok. Nakliye konusunda yıllardır deneyimle hizmet sunan firmamız eşyalarınızın adresinizden alınıp yeni adresinize ulaştırılmasını sağlar. Üstelik nakliye konusunda tercih ettiğiniz yöntem ne olursa olsun daima hızlı ve uygun fiyatlı nakliye anlayışı ile hareket edilir.

Eşyalarınızın hasar görmeden yurtdışı ev taşıma hizmeti kapsamına alınmasını istiyorsanız tek yapmanız gereken firmamız ile iletişime geçerek hizmet talebinizi iletmek. Hizmet talebinizi aldıktan kısa bir süre sonra yetkililerimiz sizinle iletişime geçerek nakliye detaylarını öğrenecek ve sizin için bir plan oluşturacaktır. Sizi oldukça tedirgin eden ve eşyalarınızın kırılmaması için almaya karar verdiğiniz bu hizmette süreç titizlikle yürütülür.

Yurtdışına Ev Taşıma

Bir eşya yurt içinde dahi taşımak belirli prosedürlere bağlıdır. Bu anlamda ev eşyalarınızı yurtdışına taşımak için süreci profesyonellerle beraber titizlikle takip etmeniz hem eşyalarınızın zarar görmeden taşınması hem de sürecin hızla tamamlanması açısından önemlidir.

Firmamıza yurtdışına ev taşıma maksadı ile başvurduğunuzda sizler için işlemler başlatılır. Eşyaların taşınacağı ülkeye göre süreç konusunda bir planlama yapıldıktan sonra sizden hangi taşıma yöntemini tercih edeceğiniz öğrenilir. Zira karayolu, denizyolu veya havayolunda programlar farklı tarihlerde olacağından boş araç bulunması önemlidir. Boş araç bulunur bulunmaz paketlenmiş eşyalarınızın taşıma işlemi başlatılır. Eşyalarınız henüz paketlenmemiş durumdaysa talep etmeniz durumunda paketleme ve diğer hizmetlerden faydalanmanız sağlanır.

Hangi Ülkeye Taşınacaksınız?

Dünya üzerinde yer alan onlarca ülke arasından hangisine yurtdışı ev taşıma hizmeti alacağınız hem sizler hem de akliye firması açısından büyük önem taşır. Nakliye firmaları dünyanın her yerine taşıma hizmeti verdiklerini söyleseler de bazı destinasyonlarda yoğunluk fazla iken bazılarında yok denecek kadar azdır. Bu nedenle fiyatlandırmalar destinasyonlara göre farklılık gösterir. Siz de işinizi garantiye almak ve uygun fiyatlara yurtdışına ev taşıma işlemlerini tamamlamak için öncelikle hangi ülkeye taşınacağınızı bildirmelisiniz. Henüz bu konuda karar vermediyseniz alternatifli bir teklif için de bizlere başvurabilirsiniz.

Sigortalı Sözleşmeli Taşımacılık
Yurtdışı Ev Taşıma

Evim Kaç Metreküp?

Nakliye işlemleri ile yakından ilgilenen hemen herkesin bileceği gibi nakliye sırasında ağırlık kadar önemli bir husus da eşyaların boyutudur. Çünkü konteyner veya kamyon nakliyesinde eşyaların hacim olarak küçük ve istiflenebiliyor olması sizlerin faydasına olacaktır. Bu anlamda evim kaç metreküp sorusuna cevap bulmanız gerekir.

Evim kaç metreküp diye merak ediyorsanız ihtiyacınız olan şeyler hesap makinesi, not defteri, kalem ve mezuradır. Mezura yardımı ile eşyaların en, boy ve yüksekliklerini ölçerek not defterine kaydedin. Daha sonra bulduğunuz değerleri hesap makinesi yardımı ile çarparak eşyanızın kaç metreküp olduğunu bulun. Ancak burada her eşyanın metreküp cinsinden değerini karşısına yazmayı unutmayın. Toplu bir metreküp değeri bulmanız eşyalarınızın istiflenebilmesi ve planlama yapılabilmesi açısından yararlı olmayacaktır. Tüm bu işlemleri internet ortamında metreküp hesaplaması için hazırlanmış programlar yardımı ile de yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Ne Zaman Taşınacağım?

Yurtdışına ev taşımacılık hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız belirli periyotlarda nakliye konusunda problem yaşanabileceğini bilmeniz gerekir. Zira bazı ülkelere yapılan nakliyelerde yoğunluktan kaynaklı araçların sıkışıklığı dikkate alınır. Bu nedenle yurtdışı ev nakliye hizmetinden faydalanacaksanız araç boşluk durumu ve bölgesel yoğunluk konularını dikkatle değerlendirmeniz gerekir. Bu noktada firmamız yetkilileri ile görüşmeniz sizler açısından oldukça faydalı olacaktır.

Taşıma Öncesi Yapılması Gerekenler

Yurtdışına eşya göndermek oldukça ciddi ve meşakkatli bir işlem olduğundan taşıma öncesinde hazırlık yapılması gerekir. Bu anlamda gümrükleme ve paketleme işlemleri nakliye öncesinde yapılması gereken hazırlıkların başındadır. Söz konusu faaliyetlerin hızlı bir şekilde yapılmaması durumunda taşıma işlemlerini uzaması veya sekteye uğraması kaçınılmaz bir durum olur. Böylesi aksiliklerin önüne geçebilmek için mutlaka hazırlık aşamasını titizlikle takip edin.

Ev Eşyalarının Paketlenmesi

Yurtdışına ev taşıma hizmetinden faydalanıyorsanız eşyaların iyi bir şekilde paketlendiğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde eşyaların taşınması sırasında ortaya istenmeyen durumlar çıkabilir. Paketleme ve ambalajlama işlemleri sırasında mutlaka karton, köpük, balonlu naylon ve koruyucu diğer unsurları kullanmaya özen gösterin. Paketleme işlemlerini yapma konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız tıpkı yurtdışına eşya taşıma hizmeti gibi paketleme hizmetini de firmamızdan alabilirsiniz. Eşyaların yerinden sökülmesi ve paketlenmesi konusunda uzmanlaşmış ekiplerimiz titizlikle sizlere yardımcı olurken eşyalarınızın hasar görmesinin de önüne geçer. Üstelik ekiplerimiz kurulum aşamasında kolaylık olması açısından da paketleme işlemlerini belirli bir düzen içerisinde tamamlar.

Paketleme hizmetinden faydalanmak ve eşyalarınızı güvence altına almak için teklif aşamasında bizlere talebinizi bildirmeniz yeterlidir.

Eşyaların Eve Kurulumu

Nakliye işlemlerinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından firmamız sizlere yurtdışında da hizmet sunmaya devam eder. Hiç bilmediğiniz bir coğrafyada mobilyalarınızı monte edecek bir usta bulmak oldukça zor olur. Bu nedenle firmamızdan destek alarak mobilyalarınızın montajını kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Eşyalarınızın paketlenmesi sırasında sizlere yardımcı olan ustalarımız yurtdışındaki adresinize gelerek kurulum şemasına dahi ihtiyaç duymadan kısa sürede eşyalarınızı monte eder. Ortaya çıkabilecek aksilikleri önlemek adına firmamız taşıma işlemlerinde olduğu gibi montaj işlemleri sırasında da sizler korur.

Yurtdışı Ev Taşıma Fiyatları

Türkiye’den Dünya geneline ev eşya taşımacılığı konusunda aklınıza takılın tüm sorularınız için bizlere +90 444 56 93 numaralı hattımızdan cevap bulabilirsiniz. En uygun yurtdışı ev taşıma ücretleri için aşağıdaki teklif formu üzerinden talep bırakabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu