Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
M3 Hesaplama
Blog

Metreküp Hesaplama Nasıl Yapılır?

Metreküp hesaplama işlemleri oldukça profesyonel ekipler tarafından titizlikle hesaplanması gereken bir konudur. Uluslararası nakliye işlemlerinizde M3 üzerinden hacimsel olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Eşyaların hacimlerini hesaplanması konusunda fikir edinebileceğiniz, size metreküp hesaplama formülü hakkında bilgiler vereceğiz.

Metreküp Hesabı Nasıl Yapılır?

Metreküp (m3), bir kenar uzunluğu 1 metre olan küpün hacmidir. Metreküp hesabı ise metre cinsinden uzunluğun, genişliğin ve yüksekliğin çarpımı ile hesaplanır.

Örnek verecek olursak;
Uzunluğumuz 80 santimetre, Genişliğimiz 60 santimetre, Yüksekliğimiz 50 santimetre, Adedimiz ise 1 olsun. Buna göre; 80x60x50 = 0.24 m3 olacaktır.

metrekup nasil hesaplanir
Metreküp Hesaplama

Eşya taşıma firmaları m3 hesaplama işlemleri konusunda sizlere en uygun teklifi hazırlamaları için net m3 oranını bulması gerekir. Sizlerde fikir sahibi olabileceğiniz aşağıda yer alan m3 bulma aracı üzerinden ortalama bir hacime ulaşabilirsiniz. Hacim net rakamı üzerinden belirlenen fiyat teklifi tarife üzerinden orana göre hesaplanmaktadır. Uluslararası nakliye şirketleri araç hacimlerin; taşınacak yüklerin kapladığı m3lere göre fiyatlandırma yapmakta. Doğal olarak en net hesaplama oldukça önemli bir konu, uzman personeller tarafından sizlere hesaplanması gerekmektedir. Eşyalarınızın ambalajlanması, paketlenmesi ve taşıma türüne göre parsiyel veya komple olması durumunda fiyatlarda hacim tutarına göre değişiklik göstermekte. Eşyalarınız ne kadar fazla hacimli olursa birim fiyatı o kadar düşecektir. Örnek bir hesaplama ve fiyat teklifi için aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

M3 Hesaplama

Yukarıda yer alan metreküp hesaplama aracı sadece sizlere fikir vermesi açısından hazırlanmıştır. Gerçek m3 hesabı için mutlaka bizlere den profesyonel hesaplama talebinde bulunabilirsiniz.

Metreküp Ölçme ve bulma işlemleri üzerinden; elde edilen net hacime uygun olarak taşıma fiyat teklifi hazırlanmakta. Şirketimiz götürmek istediğiniz ürünler için sizlere en doğru hacim hesaplaması yapabilmek için ücretsiz ekspertiz hizmeti sunmakta.

Uzman ekibimiz sizlerin eşyalarını kapladığı hacime göre araç seçimi, ambalaj seçimi ve en uygun taşınma yöntemine kadar sizlere bildirerek m3 üzerinden en uygun fiyat çalışmasını yazılı teklif olarak göndermekte.

Uluslararası Nakliye M3 Hesabı en fazla hata ile karşılaşılan konulardan biridir. Hesaplama işlemleri için uzman bir ekibin daha öncede bu konularda net rakam çıkarması gerekmekte. Eşyalarınız özel ambalajlama malzemeleri olmadan hesaplanması veya farklı boyutlara göre paketlenmesi hacimsel olarak hatalara neden olacaktır. En doğru fiyat teklifi ve hacim hesabı için Alfa Omega World Movers olarak sizlere ücretsiz destek vermeye hazırız.

Bizlere öncelikle +90 444 56 93 numaralı destek hattımızdan veya aşağıda yer alan whatsapp ve teklif formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu
    7 Comments