Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Evden Eve Taşımacılık
Blog

Ev Taşıma ve Evden Eve Taşımacılık

Evden eve taşımacılık konusunda özellikle yurt dışı ev taşımacılığı nasıl yapılır? Tam kapsamlı evden eve taşımacılık nedir? İşte bu konuda aklınıza takılan sorulara cevap vereceğiz. Uluslararası taşımacılık hizmetleri ile ev taşıma nasıl yapılır? Süreçler nelerdir? tüm detayları ile uluslararası evden eve nakliyat.

Başta Türkiye’den Avrupa ülkelerine düşündüğünüz ev taşıma işlemleri olsun veya Dünya genelinden evinizi Türkiye’nin tüm illerine taşımak olsun tüm süreçler sizlere kolay ve hızlı şekilde sunulur.

Bir çok kişi taşınma işlemi öncesi endişe ve süreç hakkında bilgi sahibi olmadan arayışlara girmekte. Özellikle uluslararası bir taşınma işleminde bilinmesi gereken bazı kurallar ve süreçler mevcuttur. Ülkeler arası turist olarak bile gitmek istediğinizde her iki ülkenin gümrük işlemleri konusunda vize gerekmekte ise taşımacılık alanında gümrükleme işlemleri içinde gümrük onayı gerekmektedir.

Gümrük evraklarının hazırlanması, gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebileceği gibi taşınma türüne göre farklılıklar buluna bilir. Şirketimiz bu süreçte tüm işlemleri evrakların tesliminden sonra vekaleten sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Süreç profesyoneller ellerde kolay ve sorunsuz olarak gerçekleşmektedir.

Yurt dışına Ev Taşıma Aşamaları

Taşınmaya karar verdiğinizde bir kaç ay öncesinden teklif istemeniz, taşınma öncesi hazırlıklarınızı yapmanız için ideal bir süredir. Bu sürede gümrük evraklarının hazırlanması, taşınacağınız ev ile elektrik, su, doğalgaz vb aboneliklerin iptali gibi süreçleri tamamlaya bilirsiniz.

Taşıma işlemi öncesi mutlaka evdeki eşyaların metreküp hesaplanması, iş planı ve taşınacak tarihe göre detayların belirlenmesini isteyin. Şirketimiz sizlere yurt içi yurt dışı ücretsiz ekspertiz hizmeti sağlamakta. Hazırlanan metreküp hesabı ve iş planı ile en doğru ve uygun fiyat teklifi alabilirsiniz.

zati esya paketleme
Evden Eve Taşımacılık

Uzman ekibimiz ücretsiz olarak bulunduğunuz yerde eşyaların metreküp hacimlerini ve ona göre sizlere taşımacılık önerileri ile en doğru uluslararası ev taşıma fiyatlarını sunacaktır.

Sözleşme hazırlanması ve sizinde onayınız ile birlikte, eşyalarınıza taşımacılık sırasında oluşabilecek doğal afet ve diğer olumsuz durumlar için sigorta poliçesi düzenleri. Düzenlenen poliçeye eşyalarınız için bir değer verilmesi istenir. Dilerseniz eşyalarınız dışında daha fazla sigorta poliçe tutarı üzerinden ek sigorta düzenleyebilirsiniz.

Paketleme ve ambalajlama aşamasına gelindiğinde ev taşımanız için belirlenen tarihte ekibimiz gerekli tüm paketleme ekipmanları ile hazır olacak. Paketleme işlemi için belirlenen ekip ev eşyalarınızın tümünü uluslararası standartlara uygun olarak paketlenmesi, piyano vb özel eşyalarınızın ısıl işlem görmüş sandıklar ile korunması sağlanır. Evinizdeki tüm eşyalar özenle paketlenir, metreküp hacimlerine göre gelen araçlarımız ile eşyalarınız depolarımıza ulaştırılır.

Eşyalarınız sevkiyat öncesi, eşya depolarımızın bulunduğu lojistik merkezimizde sevkiyat günlerine kadar tutulur. Dönüşlerde ise size Türkiye’de tüm il ve ilçelerde teslimatına kadar depolarımızda saklanır ve sonrasında planlanan tarihlerde adresinize teslim edilir.

Uluslararası Nakliye Hizmetleri

Uluslararası nakliye işlemlerinde tüm aşamalar firmamız tarafından takip edilmekte ve düzenlenmekte. Bu süreçte sizlerin taşınma aşamasında yaşadığınız koşturma ve telaş ile taşınma stresini yaşamadan tüm süreçler sizin adınıza sağlanmakta.

Uluslararası Nakliye Firmaları Hangileri?

Ülkemizde faaliyet gösteren yetkili firmalar C3 yetki belgesine sahiptir. Bunun dışında UND, IAM, EUROVAN gibi uluslararası taşımacılık dernekleri ve kuruluşların temsilciliklerine sahip 6 adet firma bulunmakta. Bunlardan biriside Alfa Omega World Movers olarak bizleriz.

Taşınma Öncesi Paketlemeyi Kim Yapıyor?

Eşyalarınızın amblaj ve paketlenmesi ile yerinde kurulumuna kadar tüm süreçleri firmamızın uzman ekipleri gerçekleştirmekte.

Mobilyaların Kurulumu Kim Yapıyor?

Uluslararası ev taşıma işlemlerinde şirketimiz sizlere full kapsamlı bir paket sunmakta. Bunların içerisinde paketleme, kurulum montaj, gümrükleme, sigortalama ve çöplerin alınıp çıkılmasına kadar geçerlidir.

Karayolu nakliyesi ile eşyaları kaç günde ulaştırıyorsunuz?

Uluslararası karayolu nakliyesi seferlerimiz ile eşyalarınızın aylık düzenli olarak gerçekleşen araç çıkışlarımızla sizlere ulaştırıyoruz. Ortalama süre olarak 2-3 hafta içerisinde sözleşme içerisinde yer alan tarihe ve talebinize göre gerçekleştiriyoruz.

Ev taşıma işlemlerinde gümrük işlemlerini kim yapıyor?

Tüm yurt dışı taşınma işlemlerinde Türkiye çıkış, giriş ile birlikte Uluslararası ülkeler arası gümrük işlemleri sizin adınıza firmamız tarafından gerçekleştirilmekte. Bu süreçte ülkelere göre gümrük evrakları ile birlikte birde vekalet vermeniz yeterli olacaktır.

Eşyalarımın sigortası nasıl yapılıyor?

Tüm ev eşyalarınız için sözleşme bedeli üzerinden sigorta poliçesi firmamız tarafından ek ücret olmadan gerçekleştirilmekte. Değerli olduğunu düşündüğünüz veya eşyalarınıza özel daha fazla sigorta poliçesi isterseniz sizlere yeni poliçe hazırlamaktayız. Poliçe aşamasında size eşya listesi ve karşılığında belirleyeceğiniz değeri ileteceğiniz poliçe evrakları gönderilmekte. Poliçenizle birlikte daha güvenli bir taşımacılık, hasar veya olumsuz durumlarda tazmin etme hakkınız ile rahat rahat evinizi taşıyabilirsiniz.

Uluslararası ev taşıma detayları ve tüm sorularınız için bizlere aşağıdaki teklif formu, whatsapp canlı destek hattı ile iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Uluslararası ev taşıma detayları; için aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen bizi arayın; +90 444 56 93 destek hattımızdan veya aşağıdaki teklif formu üzerinden sorularını ve taleplerinizi oluşturabilirsiniz.

    Online Taşıma Teklifi!

    Uluslararası Nakliyat Teklif Formu