Esentepe, Uğur Cd. No:27 Kartal +(90) 444 56 93 info@alfaomegaworld.com
Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi
Blog

Taşıma Aşamasında Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Mutfağınızı hareket ettirmek için paketlemek için öneriler, Mutfağınızı nasıl paketleyeceğinizi biliyorsanız, hareketiniz milyonlarca kat daha kolay hissedecektir. Sürecin en önemli bölümlerinden bazılarına bakıyoruz ve beş kolay adıma ayırıyoruz.

 • Nasıl organize olunur
 • Yemekler nasıl paketlenir
 • Züccaciye nasıl paketlenir
 • Tencere ve tavalar nasıl paketlenir
 • Bıçaklar nasıl paketlenir
elektronik esya paketleme
Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Mutfak Eşyalarının Paketlenmesi

Adım 1: nasıl organize olunur

Dedikleri gibi: iki kez ölçün, bir kez kesin. Ne kadar çok plan yaparsanız, mutfağınızı paketlemek o kadar kolay olur; ve yoğun bir hareketin ortasında zaman ve çaba harcamanız o kadar az olasıdır.

Tabii ki, taşınma gününde hala çok fazla eşya bulursanız, uygun fiyatlı bir depolama alanı bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Neyin gerekli olduğuna karar verin
Taşınmadan bir hafta önce mümkün olduğunca çok şey toplayın. Mutfağınızı hareketli bir gün için hazırlarken, birkaç temel öğeyi elinizin altında tutun, böylece hala yemek pişirmek için tabaklarınız ve yemek pişirmek için tencereleriniz var.

Yemeklerinizi planlayın
Ya takımı ya atmak olacak tüm yiyecekleri unut dolapları ambalaj odaklanmış bir görüntü elde edebiliriz. Atıkları azaltın ve zaten sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak (ve sadece kesinlikle ihtiyacınız olanı satın alarak) ambalaj alanını en üst düzeye çıkarın. Bunu doğru yaparsanız, buzdolabınızdan ve kilerinizden bozulabilir yiyeceklerin çoğu hareketli bir günde kaybolacaktır

Adım 2: yemekler nasıl paketlenir
Bulaşıkları paketlerken, (1) Her yemeği ambalaj kağıdına sarmak için yeterli alana sahip olmak, (2) her kutunun üstünü ve altını doldurmak, (3) dört taneye kadar tabak demetleri oluşturmak ve (4) kırılgan nesnelere dikkat etmek yararlıdır.

Bir alanı Temizle
Tüm ambalaj malzemelerinizi alın ve mutfak masanızı temizleyin. Tabaklarınızı sarmak için düz bir yüzeye ve bol miktarda alana ihtiyacınız var.

Kırılgan öğeleri paketlerken dikkatli olun
Bazı öğeleri paketler halinde paketlemek sorun değil, ancak Cam gibi kırılgan öğeleri ayrı ayrı sarmalısınız.

Adım 3: Mutfak Züccaciye nasıl paketlenir
Yeni evinize, kolejde topladığınız kırık bira steins ve düğün hediyesi olarak aldığınız kırık stemware dolu bir kutuya gelmek istemezsiniz. Mutfak bardaklarınızın yeni evinize tek parça halinde geldiğinden emin olmak için bu paketleme ipuçlarını kullanın.

Özel kutular kullanın
Cam eşyalarınız muhtemelen mutfağınızda sahip olduğunuz en kırılgan şeylerden bazılarıdır. Özel ambalaj malzemeleri için dışarı çıkacaksanız, gözlük için tasarlanmış kutulara gidin. Sizin için zor işi yaptık ve en iyi üç önerimizin bir listesini yaptık.

Adım 4: tencere ve tavalar nasıl paketlenir
Tencere ve tavalar, doğru yaparsanız paketlemek için bir çocuk oyuncağıdır. Küçük bir çaba ile, ihtiyacınız olan kutu sayısını en aza indirebilirsiniz.

Tencere ve tavalarınızı temizleyin
Henüz yıkamadıysanız, tencere ve tavaları saklamanın en iyi yolunu bilip bilmediğiniz önemli değildir.

Kiler öğeleri dahil
Mutfak eşyalarınızı bir arada tutmanın kolay bir yolu, kuru fasulye, pirinç veya un gibi kuru kiler eşyalarını tencere ve tavalarınızın üzerine koymaktır. Sadece kutuyu kapatmak ve kapağı bantlamak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Tencere ve tavaları saklamanın en iyi yolu
Tencere ve tavalar kırılgan nesneler kadar dolguya ihtiyaç duymaz, ancak yine de kutularınızın altını buruşuk ambalaj kağıdı ile hizalamanız gerekir.

Ayrıca kutular yerine saklama kutuları ve tote kullanabilirsiniz. Bu size daha pahalıya mal olacak, ancak ambalajı açtıktan sonra kapları başka şeyler için kullanabilirsiniz.

Adım 5: bıçaklar nasıl paketlenir
Bıçaklar mutfaktaki her şeyden daha fazla kazara yaralanmaya neden olur.1 Bu paketleme ipuçlarını takip ederek güvende kalın.

Diğer öğeleri karıştırmayın
Sadece bıçaklarınız için bir kutu kullanın. İhtiyacınız varsa özel kutular var, ancak asıl nokta bıçaklarla karıştırılmış başka bir şey olmadığından emin olmaktır. Onları zaman aşımına ihtiyacı olan yaramazlık yapan çocuklar gibi düşünün. Onları ayırmazsanız kötü şeyler (yanlışlıkla kendinizi kesmek gibi) olabilir.

Bıçakları bir havluya sarın
Bıçaklar aynı yöne bakacak şekilde bir el havlusuna üç veya dört bıçak koyun. Alttan başlayın ve havluyu yukarı doğru yuvarlayın, böylece her bıçak arasında bir yastık bulunur. Daha sonra uçları ve ellerinizi korumak için havlunun yan tarafına katlayın.

Bıçak yönünü etiketleyin
Bıçakları bir havluya sardıktan sonra bir ambalaj kağıdı tabakasına sarın. Ambalaj kağıdının dış tarafında, bıçak bıçaklarının yönünü etiketleyin. Bir okla “bıçak” yazabilir veya bıçağı doğru şekilde işaret eden bir bıçağın resmini çizebilirsiniz.

Bonus ipucu: mutfak aletleri nasıl paketlenir
Bir ev, güvenilir kahve makineniz, mikrodalga fırınınız ve ekmek kızartma makineniz olmadan ev eksik kalır.

Küçük mutfak aletlerinizi temizleyin
Ocak ve buzdolabı gibi büyük mutfak aletleri bazı özel dikkat gerekir. Soba, raflar, tutamaklar ve bobinler gibi çıkarmanız gereken çok sayıda ekli parçaya sahiptir. Ayrıca, bir gaz ocağınız varsa, sökmeden önce gazı kapattığınızdan emin olun.

Buzdolabınız için hatırlanması gereken üç şey vardır: (1) temizleyin, (2) buzunu çözün ve (3) bağlantısını kesmek için kullanım kılavuzunu izleyin.

Küçük mutfak aletlerinizi temizleyin
Ekmek kızartma makinesinden kırıntıları sallayın ve mikrodalganın döner tabağını temizleyin.

Mutfak aletlerinizi sökün
Küçük mutfak aletleri almak çok ayrı bir şey transit bozulur. Bu söklen tüm parçaları ayırıp ayrı ayrı sarmak için bir dakikanızı ayırın.

Tetris becerilerinizi kullanın
Mutfak aletleri garip şekillere sahiptir, ancak bu ekstra kutuları kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Mümkünse, tek tek sarılmış birkaç cihazı aynı kutuya koyun. Sadece yer yoksa, boşlukları tahıl kutuları, kahverengi şeker ve ölçüm bardakları gibi diğer mutfak malzemeleriyle doldurun.

Alfa Omega olarak güvele gerçekleştiriyoruz. Hemen bizi arayın; +90 444 56 93 sizlere sigorta, sözleşme, gümrükleme ve depolama ile kurulum montaj dahil kesin dönüş nakliyesi sunalım.

  Online Taşıma Teklifi!

  Uluslararası Nakliyat Teklif Formu
  Bir cevap yazın